TJ NEBORY

Oficiální stránky klubu

Naši nejmladší hráči, kategorie U7 (ročník 2010 – 2011) se zúčastnili v neděli 4.3.2018 již posledního třetího kola hraného jako samostatný turnaj v rámci TOP HL, který je finančně podpořen Obcí Smilovice a hrál se ve sportovní hale SC Smilovice pod názvem ,,O pohár starosty Smilovic“.

Naše společné mužstvo SC Smilovice – TJ Nebory v rámci společného dlouhodobého projektu na výchovu mládeže předvedlo velmi vyrovnané výkony ve všech třech kolech. V této kategorii sváděli boje proti dalším sedmi družstvům FC Baník Ostrava modří, MFK Frýdek-Místek, FC Baník Ostrava bílí, FK Baník Albrechtice, MFK Vítkovice,  MFK Karviná, FK Fotbal Třinec. Naše společné nejmladší mužstvo bylo prakticky jediné ze všech složené z malých fotbalových klubů. Věhlasná jména soupeřů spíše naháněla strach rodičům, ale naši hráči to ani nevnímali a v žádném ze tří hraných kol (každé kolo systémem každý z každým) se neztratili a podali stabilní výkon. V prvním kole získali 13 bodů a skončili třetí, v druhém kole získali 18 bodů a toto kolo vyhráli a v posledním získali 14 bodů a obsadili třetí místo. Díky vyrovnaným výkonům obsadili celkově druhé místo se stejným počtem bodů za prvním MFK Frýdek-Místek. Naši nejmenší nezklamali trenéry a rodiče a hlavně potěšili starostu obce Smilovic Miroslava Nogola, který jim při slavnostním předávání cen poděkoval za vzornou reprezentaci obou klubů. Věříme, že tyto sportovní akce se budou opakovat v dalších letech.