TJ NEBORY

Oficiální stránky klubu

 „Je lepší začínat u kluků, později jednoznačně trénovat s holkama“

 

Sára Molotová, 15 let

Kdy jsi začínala s fotbalem? K fotbalu jsem se dostala díky mému bráchovi a taťkovi před čtyřmi lety (2014), kdy se v Neborech začal tvořit mládežnický fotbal.

Taťka začal spolu s Václavem Ruferem trénovat mládež a hodně mě to začalo bavit.  Díky tomu, že jsem trénovala společně s klukama, chtěla jsem si dokázat, že můžu uspět i mezi nima a trenér Rufer mi vždy říkal, že můžu v budoucnu hrát za Těšín dívčí kopanou. Nejprve jsem hrála s mladšími žáky a poté jsem přešla ke starším žákům. Fotbal se staršími kluky mě bavil, i když byli o dva roky starší. Vzpomínat budu vždy jenom v superlativech, na super partu se kterou byla sranda.  Díky tomu, že přišly i další tři holky, kluci si už museli dávat na nás pozor a sem tam je to i bolelo.

Ve čtrnácti jsem přestoupila do dívčího klubu v Českém Těšíně, kde v dnešní době hraji za tým juniorek, po nějakém čase jsem se stala kapitánkou.  Pravidelně nastupuji i za tým žen a jsem v klubu velmi spokojená.

Co bys doporučila ze svých zkušeností jiným rodičům a dívkám?Nebát se, fotbal je i pro holky. Vím, že je spousta holek v jiných klubech, a to hlavně v těch menších. Záleží na rodičích, kde je nechají hrát a do kolika let, ale jednoznačně bych jim doporučovala, aby tak jako já přestoupili ve 13-14 letech do dívčího klubu. Je to obrovský rozdíl, jak v trénování, tak i v tom, že jsme samé holky a můžeme si o všem popovídat (prostě dívčí parta).

 Ještě jednou bych chtěla poděkovat vedení mého mateřského klubu TJ Nebory, že i když nemají moc kvalitní podmínky, dělají vše pro výchovu mládeže, a to s velkým srdcem.

 

Poděkování patří i rodičům, kteří mi umožnili hrát fotbal a stále mi věnují hodně času.

 

Aktuální domácí zápasy

NOUZOVÝ STAV

NEHRAJEME

Nabídka pronájmu kurtu

možnost pronajmutí tenisového kurtu pro širokou veřejnost. Obsazenost kurtu a podmínky pronajmutí najdete v kolonce

TENIS

Fotogalerie

Hlavní sponzoři

Jsme členy

Spřátelené weby