TJ NEBORY

Oficiální stránky klubu

V pondělí 8. dubna se sešli členové TJ Nebory v části obce Nebory, aby již třetím rokem podpořili celorepublikovou úklidovou akci. V tomto roce chtěli podpořit další zájmové organizace v obci, které se přihlásili k výzvě osadního výboru a sešli se ve velkém počtu. Po krátkém poučení, co by měly děti sbírat, jak by to měli sbírat, jak se v přírodě materiál (plásty, papír, baterie atd.) rozkládá, se rozdělili na tři sběračské skupiny a rozešli se na vyčleněné trasy do okolí sportovního areálu.

Celkem 28 dětí a tři trenéři mládeže společně prošli a vyčistili plochu, která začínala na Neborském kopci u požární zbrojnice a vedla kolem příjezdové cesty ke společnému areálu a veškeré pozemky kolem celého sportovního areálu. Všichni se shodli, že letos bylo odpadků podstatně méně než v minulých letech. Je to i tím, že obdobnou akci TJ organizuje ještě jednou v roce. Sesbírány byly celkem čtyři velké pytle odpadů obsahujících PET láhve, plechovky, igelitové sáčky, sklenice a staré plachty. Nebylo těžké přivést děti na dnešní úklid, protože i jejich rodiče si uvědomují, že taková akce má smysl. Není problém děti motivovat, např. zpříjemníte sběr odpadků bodovým hodnocením za každý nalezený kus a ony si to samy počítají a přiznám se, že byli i takoví (malí věkem), že uměli třeba jen do deseti, a ti toho nasbírali nejvíce. Děti i takovou akci pojmou jako hru a pak je to baví.

 

 Předseda TJ Nebory Václav Rufer děkuje všem za účast.

 

Nabídka pronájmu kurtu

možnost pronajmutí tenisového kurtu pro širokou veřejnost. Obsazenost kurtu a podmínky pronajmutí najdete v kolonce

TENIS

Fotogalerie

Hlavní sponzoři

Jsme členy

Spřátelené weby