Hokej

Na třicet dospělých a deset dětí se dne 26.12.2015, zúčastnilo na zimním stadióně v Českém Těšíně prvního dne hokejového sportovního klání členů TJ, rodinných příslušníků a známých. Hokejové klání bylo rozehráno po dvaceti minutovém rozcvičení, které využili naši nejmenší a zařádili si nejenom z pukem a hokejkou, ale i z některými hráči.

Utkání mělo z počátku rekreační nádech, ale časem se dostalo do velmi slušných obrátek, kde nad všemi vyčnívali gólmani, kteří předváděli senzační kousky. Pro zpestření diváků došlo i k nahrané pěstní potyčce a k předvedení pár hitů. Protože nešlo o výsledek utkání skončilo smírně čtyři, čtyři. Uspořádaná akce měla velký úspěch a pro velký zájem byla zopakována dne 28. a 30.12.2015.

Organizátory velmi těší, že si všichni zúčastnění udělali čas v tak vypjatých dnech a přišli se vypotit a ztužit kolektiv.

Historie Neborovského hokeje se začala psát v roce 1985, kdy se skupina hráčů kolem předsedy fotbalového klubu Karla Oszeldy rozhodla přesunout z rybníku na zimní stadion v Českém Těšíně. Tamní zimní stadion sloužil nejdříve jako tréninková plocha a po počátečním oťukávání se Neborovští zakladatelé přihlásili k účasti v tamní odborářské lize. V dalších letech ovšem soutěž  zanikla, a tak tým HC Nebory přesunul své tréninky do hokejové haly v Třinci a své soutěžní ambice začal naplňovat v Orlovské hokejové lize, kde hned v úvodní sezóně 1998/99 získal bronzové medaile. V té následující pak hokejisté Nebor dokázali, že předchozí ročník nebyl náhoda a své umístění si zopakovali.

Číst dál: Hokejový klub HC NEBORY - historie

TENTO TÝDENTENTO TÝDEN3003