TJ NEBORY

Oficiální stránky klubu

Pár týdnů po ukončení sezóny 2013/14 je čas reálně zhodnotit premiérovou účast dorostu TJ Nebory v okresním přeboru.

Celková bilance 2 vítězství, 4 remízy a 16 proher se zdá na první pohled hodně nelichotivá, nicméně poslední mužstvo skupiny A – Kunčice/Metylovice si na své konto připsalo ještě o 2 bodíky méně, přestože v soutěži nebylo žádným nováčkem. Bodový zisk dorostenců Nebor bezesporu neodpovídá možnostem mužstva, v jehož kádru je nejeden nadějný fotbalista.

 

Kde tedy hledat důvody, proč hráči Nebor po podzimu nadějných 7 bodů v jarní části navýšili jen minimálně?

- Za stěžejní lze považovat účast či spíše neúčast hráčů v mistrovských utkáních. Zatímco loni byla lavička náhradníků nezřídka plně obsazená, 5 jarních utkání odehrálo mužstvo bez možnosti vystřídat a proti Vendryni (jediné utkání, ve kterém prohrálo dvouciferným výsledkem) měl trenér k dispozici pouhou desítku hráčů.

- V klíčovém utkání v Hrádku Neborovští během osmi minut 3x inkasovali a přestože brzy korigovali skóre, odcházeli po 90 minutách ze hřiště hodně frustrovaní. Několikaminutová nekoncentrovanost a nemožnost střídat totiž měly pro konečnou podobu skóre fatální důsledek.

- Fotbalová i mimosportovní zranění a dlouhodobé nemoci se nedají nikdy zcela vyloučit, avšak několikerá neavízovaná a svévolná absence hráčů má se seriózním jednáním pramálo společného.

- Málo vídanou skutečností v mistrovských utkáních na všech úrovních je neúčast obou gólmanů. Náhradní řešení v podobě alternujícího hráče záložní řády mezi třemi tyčemi bohužel kýžený efekt nepřineslo.

- Nezanedbatelným statistickým údajem je rovněž výhoda zahrávání pok.kopu. Zatímco soupeři měli tuto možnost gólově se prosadit celkem 7x (a pokaždé úspěšně), hráči Nebor se během celé sezóny ke střele z 11 m vzdálenosti propracovali jen jednou, gólovou radost to ale nepřineslo.

- Taktickou a herní nedisciplinovaností mužstvo několikrát inkasovalo a především v utkáních s mužstvy z dolní poloviny tabulky tyto momenty přispěly k převážení na misce vah ve prospěch soupeře méně chybujícího.

Přestože první sezóna možná ne zcela naplnila očekávání hráčů, funkcionářů i skalních příznivců, není namístě propadat skepsi a beznaději. Právě jednoznačné vítězství 8:0 v závěrečném utkání s Pískem a potažmo i herní projev budiž příslibem do budoucna.

Především na hráčích záleží, zdali svým přístupem k tréninkům a utkáním přispějí ke znovuzrození mládežnického fotbalu v Neborech, neboť podmínky a možnosti fotbalového růstu jsou díky vedení FO TJ Nebory na vysoké úrovni.

 

 

 

Aktuální domácí zápasy

 

14.10.2022 v 16:30 hod - ml. žáci

NEBORY/SMILOVICE – DOBRÁ,NOŠOVICE

1.10.2022 v 12:30 hod - st. dorost

NEBORY,SMILOVICE - OLDŘICHOVICE

1.10.2022 v 15:00 hod - muži

TJ NEBORY – BUKOVEC

15.10.2022 v 15:00 hod - muži

TJ NEBORY – VOJKOVICE
 

Nabídka pronájmu kurtu

možnost pronajmutí tenisového kurtu pro širokou veřejnost. Obsazenost kurtu a podmínky pronajmutí najdete v kolonce

TENIS

Fotogalerie

Hlavní sponzoři

Jsme členy

Spřátelené weby