TJ NEBORY

Oficiální stránky klubu

Jako předseda TJ pátrám po minulosti naší organizace. Jsem mile překvapen, že naše TJ ve svých skromných podmínkách v minulosti, kromě mužstva ledního hokeje, měla i zastoupení v regionální lize stolního tenisu. Jak jsem se dozvěděl, skupina členů ve složení Zdeněk Žvak, Daniel Raška, Miroslav Paloncy, Jan Mrozek, Karel Kašper a Lešek Cieslar reprezentovala náš klub v letech 1980 – 1984 v okresním přeboru. Je až nepředstavitelné, že tito nadšenci svá domácí klání hráli v budově na hřišti. Neumím si představit, jak v takových stísněných podmínkách mohli odehrát na dvou stolech jednotlivá okresní kola. I přesto, že byla snaha přilákat mládež, podmínky nebyly natolik dobré, aby do budoucna se tento sport udržel. Protože všichni hráči pracovali na směny, stávalo se čím dál častěji, že na utkání byl problém posbírat stanovený počet hráčů. Po roce 1984 oddíl stolního tenisu zanikl, během následných let byli některé náznaky znova ho založit, ale vše ztroskotalo na nenalezení prostor pro tento sport. Je mi líto, že se mi nepodařilo sehnat nějakou fotodokumentaci, ale věřím, že ti co si přečtou tento článek, snad někde zapátrají a pošlou mi ho na e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

 

Byli bychom špatné vedení naší sportovní organizace, abychom se nesnažil o oživení tohoto našeho bývalého oddílu. Budova, ve které se odehrávala utkání, nám v roce 2018 dosloužila a z důvodu bezpečnosti, rozhodl statik o jejím zbourání. V novém projektu, na který přes tříleté úsilí stále nemůžeme získat peníze, jsme mysleli na tento druh sportu a vyčlenili jsme větší část budovy na možnost učit se hrát stolní tenis. 

Na závěr bych chtěl poděkovat všem lidem, které jsem oslovil, že mi dodali informace a že rádi zavzpomínali.

 

S pozdravem

 

Václav Rufer

 

Aktuální domácí zápasy

NOUZOVÝ STAV

NEHRAJEME

Nabídka pronájmu kurtu

možnost pronajmutí tenisového kurtu pro širokou veřejnost. Obsazenost kurtu a podmínky pronajmutí najdete v kolonce

TENIS

Fotogalerie

Hlavní sponzoři

Jsme členy

Spřátelené weby