TJ NEBORY

Oficiální stránky klubu

 Zveřejněno 11. 3. 2013 20:38 | | | Zobrazeno: 5010x

NOVÝ VÝKONNÝ VÝBOR TJ NEBORY o.s. SI JE VĚDOM KATASTROFICKÉHO STAVU SPORTOVIŠTĚ A VYVÍJÍ SNAHU O ÚPRAVU JAK OKOLÍ TAK HLAVNĚ ZÁZEMÍ SPORTOVIŠTĚ.

Naše jednota vznikla v roce 1963 (TUDÍŽ V TOMTO ROCE DOSÁHNE 50 LET OD SVÉHO ZALOŽENÍ)
Jednota si postupně pod vedením p. Karla Ošeldy a dalších nadšenců začala vytvářet sportovní zázemí a jak to bývalo ve 20. století, vše se dělalo svépomoci a v akci  ,Z´.
MUŽI TJ NEBORY V MINULOSTI HRÁVALI I VYŠŠÍ FOTBALOVÉ TŘÍDY, MĚLI VELMI DOBROU ZÁKLADNU, COŽ DOKAZUJE I TO, ŽE NYNÍ JE V MUŽÍCH 95 % ODCHOVANCŮ.
Stav areálu je v dnešní době doslova alarmující. Je jasné, že v minulosti nebyly peníze na opravu nebo snad stavbu nových šaten, sociálního zázemí atd.

 

Vyjmenuji pár body stav areálu:

1. To, že nemáme dostačující počet šaten pro svá mužstva, je špatné. V minulosti, kdy hrávali pouze muži, se dalo říci, že to šlo. Nyní má klub mužstvo mužů, mužstvo dorostu s 23 hráči a mužstvo mini žáčků a žáčků,  kterých nám stále přibývá (k 10.3.2013 jich je 26).
2. Co se týče sociálního zázemí po investovaných penězích v minulém roce se podařilo alespoň opravit část sprch a hlavně opravit dva samostatné WC.
3. Co se týče zázemí pro týmy hostů – podmínky jsou doslova bojové. Máme pouze jedu šatnu velikosti 3  x 2,5 metru (takový malý chlívek). Mimochodem to byl jeden z důvodů, proč jsme nepřihlašovali ani naše mužstvo dorostu do soutěže.
4. Máme velmi otužilé hráče, protože se jejich šatny nacházejí ve vedlejší budově, a oni musí v případě, že se chtějí osprchovat, projít 10 m venkem. (ROZHODČÍ JSOU NA TOM JEŠTĚ HŮŘ, TI MUSÍ UJÍT JEŠTĚ O PÁR METRŮ VÍCE)
5. Stav naší hlavní dřevěné, nezateplené budovy je v havarijním stavu.
Shnilé dřevěné obložení, špatná střecha, propadající se strop, prohnilé okna a okapy a hlavně v minulosti špatně provedené základy, nutí nové vedení klubu začít přemýšlet, co dále s tím. Můžete si prohlédnou naše foto.
-  Když jsme postupně pozvali několik nezávislých lidí do našeho sportovního areálu, skoro všichni nám dali návrh, že peníze můžeme získat od tvůrců seriálu OKRESNÍ PŘEBOR, prý by se mohlo u nás točit pokračování.
-  další hlášku na náš areál přednesli rozhodčí, kteří vždy když přijedou, prohlásí ,, ty pavučiny jsou tady už třicet let“
Takže co s tím?
V dnešní době je velmi těžké sehnat peníze na výstavbu. Ano teď si všichni řeknete  ,,Máme fondy, oslovte vedení Města Třinec, nebo sežeňte velké sponzory. “To vše zkusíme, ale výsledek není zaručený.

Naše jednota se prozatím rozhodla za pomocí dvou firem, které nejmenujeme, vytvořit tento harmonogram nejnutnějších úprav pro zajištění funkčnosti našeho klubu.
1. Vyřešení problému nedostatku šaten pro domácí mužstvo: vytvořit ve vrchní části zděné budovy šatnu pro muže

postup: CO CHCEME UDĚLAT DO 24.3.2013
- vytrhat shnilou podlahu, vytrhat shnilé obložení a přitom provizorně zalátat děravou střechu, která se časem musí vyměnit. Vynosit strusku z podlahy.
- vyzdít a obložit nové sprchovací jádro se čtyřmi sprchami (instalovat ventilaci, přívod pro karmu)
- položit novou elektroinstalaci, osvětlení
- vylít novou podlahu, obložit stěny sádrokartonem a vyměnit okno.
- následně položit lino a nechat vyrobit nové skříňky pro hráče.
- k tomu je třeba zakoupit nové dveře a opravit schody.
Když se nám to podaří, přesuneme dorost do šatny mužů a žáky místo nich, to však budeme muset něco podniknout,  a to minimálně vyměnit dřevěné obložení stávající budovy (venkovní palubky), vyměnit okna a lino. Střecha musí počkat.

V termínu do 24.3.2013 chceme vytvořit i lepší podmínky pro rozhodčí.
V místnosti zděné budovy jsme vyprázdnili sklad a uděláme šatnu pro rozhodčí.
- seškrábeme vlhké zdi, zaspárujeme, nainstalujeme novou elektroinstalaci , větrání, aby nám místnost nevlhla.
- po přichystání odpadu a přivedení vody ustavíme sprchovací kout
- následně dojde k obložení stěn palubkami, natření stropu a staršího okna
- nedílnou součástí šatny musí být i skříňky, stolek a židle.

Nedílnou součástí areálu je i zeleň. Došlo k postupnému vyřezání náletových dřevin v prostoru mezi asfaltovým hřištěm a parkovištěm. Ořezání stromů a prosvětlení plochy. Následně dojde k odstranění pařezů, úpravě keřů a vyrovnání terénu.
Do budoucna je záměr vytvořit dřevěný plot mezi hřištěm a cestou z důvodu zabránění vpádu míčů do potoka.

CO DÁLE S AREÁLEM? BUDEME RÁDI ZA KAŽDÝ PŘÍSPĚVEK. V NYNĚJŠÍ DOBĚ SE ZVAŽUJE NĚKOLIK VARIANT, CO KDE POSTAVIT, VŠE DNESKA ŘÍDÍ PENÍZE A MY JE NEMÁME.
MUSÍME MYSLET NEJENOM NA DĚTI, ALE I NA ŽENY, LIDI STARŠÍHO VĚKU ATD.

Začátkem dubna budeme snad chytřejší.                                         předseda TJ Rufer Václav

 

 

 

Aktuální domácí zápasy

NOUZOVÝ STAV

NEHRAJEME

Nabídka pronájmu kurtu

možnost pronajmutí tenisového kurtu pro širokou veřejnost. Obsazenost kurtu a podmínky pronajmutí najdete v kolonce

TENIS

Fotogalerie

Hlavní sponzoři

Jsme členy

Spřátelené weby