Malá kopaná

V letošním roce se konal již 4. ročník Třinecké futsalové ligy v nově rekonstruované hale STARS v Třinci. Do letošního ročníku se přihlásilo 10 družstev včetně jednoho mužstva ze Slovenska.

V rámci přípravy na jarní část sezóny se zapojila i většina hráčů TJ Nebory. Hráči byli rozdělení do třech družstev, brankář Marian Pyszko chytal za mužstvo FC Gartner, které se skládalo ve většině z hráčů Smilovic, další hráči Ladislav Sliž, Radek Mendrok, Pavel Adamiec a David Sliwka hráli za mužstvo Osůvky United, které již několik let hraje pravidelně futsalovou ligu s těmito hráči. Za mužstvo TJ Nebory pak nastupovali hráči, kteří dlouhou dobu tvoří osu týmu Nebor Eduard Oborný, Martin Osmanczyk, Stanislav Mrozek, Jaroslav Vranka, Honza Hracki, Jakub Lipka, David Lipowski, Zbončák Dalibor, David Kobielusz, který je sice hráčem, ale jelikož má zkušenosti s chytáním v házené, byl nasazen do branky. Poslední dva v mužstvu Nebor byli bývalí hráči Filip Žajdlík a Karel Cieslar.

Číst dál: ZIMNÍ TŘINECKÁ HALOVÁ FUTSALOVÁ LIGA 2016

Liga malé kopané u 4. ZŠ -  konečná tabulka pořadí:

Pořadí               Název týmu                   Z          V          R          P          Skóre               +/-        Body

1.                     GAMISPORT                16        15        0          1          142:60              82        45

2.                     FK RELAX                    16        13        1          2          113:37              76        40

3.                     NELADRINKS               16        9          1          6          92:68                24        28

4.                     MB TERM KONSKÁ      16        8          2          6          68:73                -5         26

5.                     FC TIP                          16        8          0          8          80:72                8          24

6.                     GKS                             16        8          0          8          72:83                -11       24

7.                     FC PODLESÍ                16        4          2          10        59:84                -25       14

8.                     INSTAL                        16        3          1          12        46:115              -69       10

9.                     TJ NEBORY MK BETIS16        0          1          15        35:115              -80       1

Číst dál: Zpráva o fungování klubu malé kopané TJ Nebory MK Betis v roce 2013

V sobotu 27. července 2013 proběhl fotbalový turnaj v malé kopané na umělé trávě u 4. Z.Š.  Turnaje se zúčastnilo celkem 8 mužstev, které se utkaly ve dvou skupinách. Z každé skupiny postupovaly dva nejlepší mužstva do semifinále, ostatní hráli o umístění na 5 – 8. místě. Vítězná mužstva pak hrála finále, poraženi o třetí místo.

Číst dál: Naše mužstvo malé kopané TJ NEBORY MK BETIS  prohrálo na 2. Ročníku O pohár Rozhodčího Pavla...

3.    utkání - 8.5.2013

TJ Nebory MK Betis – GKS

2     :    7

Branky:          Kantor P.  2

Sestava: Turan – Kantror V., Kantor P., Kostka, Mrozek, Piwko, Brnovják R., Valek, Szturc

4.  utkání -  11.5.2013

GAMI SPORT - TJ Nebory MK Betis

10     :    5

Branky: Kantor P. 2, Mrozek, Piwko, Kantor V.

Sestava: Turan – Kantror V., Kantor P., Kostka, Mrozek, Piwko, Szturc, Hota

1. utkání

Sobota 27.4.2013

TJ Nebory MK Betis – Instal

4     :    4

Branky: Slováček 2, Piwko, Kantor P.

Sestava: Turan, Kantor P., Kantor V., Slováček, Piwko, Kostka, Szturc, Brnovják, Válek, Hota

2. utkání

Středa 1.5.2013

FC Tip - TJ Nebory MK Betis

4     :    2

Branky: Piwko 2

Sestava: Turan, Kantor P., Kantor V., Piwko, Kostka, Szturc, Brnovják, Válek, Hota

Mužstvo FC Betis i změnilo název na TJ Nebory - MK Betis

Vedení TJ Nebory se snaží přitáhnout  a podporovat sportovní nadšence nejenom z řed mládeže ale myslí i na bývalé starší hráče, kteří vyrůstali v TJ.

„FC Betis“ byl založen pod tímto názvem v roce 1994 a prvním roce hrál ligu na škvárovém hřišti u 4. ZŠ, kde  hracím dnem byly soboty. V tomto roce se hrála druhá městská liga malé kopané na  6. ZŠ.

V následující sezóně (1995),se mužstvo zúčastnilo I kvalifikace na 6. ZŠ v Třinci a uspěla. Při účasti čtyř týmů postoupila z druhé pozice .

Mezi zakladatele mužstva patřili:

Kantor Vladislav, Šulgán Libor, Glos Roman, Turoň Radim.

Tým se stál pravidelným účastníkem soutěže, až do roku roku 2000, kdy se soutěž spojila s ligou hrávanou v soboty na škvárovém hřišti u 4. ZŠ.

V roce 2004 proběhla úspěšná rekonstrukce hřiště. Místo škvárového povrchu dostalo hřiště pokrývku trávníku třetí generace. Takový luxus se samozřejmě musel někde projevit a to jak v kvalitě hry, tak hlavně v počtu týmů, které se do Třinecké městské ligy v malé kopané přihlásily.

Sezóna 2005, tak začala s neuvěřitelnými 16 manšafty!

Kostra mužstva se vždy skládala převážně z hráčů Nebor a Oldřichovic. Mezi nejvěrnější hráče patří nejstarší účastník soutěže Vladek Kantor, který ve svém věku dokáže držet krok s mladšími hráči. Betis sice za své působení nezískal žádnou medaili, ale každoročně si svými bojovnými výkony dokáže sjednat respekt u soupeřů.

Tým v minulosti organizoval turnaje v malé kopané a účastnil se některých turnajů pořádaných v blízkém okolí.

V roce 2012 došlo ke spolupráci a začlenění mužstva pod TJ Nebory, byly odehrány dva přátelské zápasy proti obnovenému družstvu dorostenců TJ Nebory na velkém hřišti. Naše mužstvo vždy vyhrálo.

Tyto zápasy však byly brány hlavně jako rekreační a pro podporu znovu tvořícího se mužstva dorostu.

Do nadcházející sezóny již klub vstoupí pod novým názvem TJ Nebory - MK Betis

Odkaz na webové stránky ligy: http://www.fcpodlesi.cz/mako

Konečná tabulka - ročník 2012:

1. RELAX

2. SGM

3. FC PODLESÍ

4. GKS

5. GAMI SPORT

6. BETIS

7. RK STING

8. INSTAL

Nejlepší střelci  BETIS – ročník 2012: